Jak zmyć długopis z papieru

bieber nago

Temat: 11.01.2008
Rach wrac do Toronto idzie po Lil, dziewczyna mówi jej, że wygadała się przed Sum. Lopez stwierdza, że i tak miała powiedzieć Summer, że jest chora. Rozmawiają o Nico, po czym przychodzi Nina i zapoznaje się z Rachel.

Neville przychodzi do kawiarni, wpada tam Nathan i Charlie. Chwilę gadają i Randall sobie idzie. Para chwilę gada i też się rozchodzą.

Lizzie i Mattie gadają o papierze z makulatury... (ale nie wiem o co chodzi) do parku przychodzi zamyślony Neville początko nie zauważając dziewczyn. Potem do nich podchodzi, a Lizzie się zmywa. Rodzeństwo trochę kłóci i przychodzi Kuisma. A Azzopardi biegnie za Lizzie i oddaje jej długopis. Kuis i bliźniaki rozmawiają o Fantastycznej Czwórce, a potem o zwierzątkach itp, ale już mi się nie che streszczać. W każdym bądź razie Modeston sie focha i idzie. A przyłazi Rachel z Bungee'm, który boi się słysząc Nevilla. Mattie po jakimś czasie się zmywa, a R. i N. sobie gadają. Przychodzi Franciszka, chwilę rozmawiają i się rozchodzą.
Źródło: degrassirpg.ok1.pl/viewtopic.php?t=615Temat: Uwagi z dzienniczków ( te prawdziwe)
Ja osobiście dostałam jedną jedyną uwagę z religi:

"Przeszkadza w prowadzeniu zająć lekcyjnych prowadząc rozmowę z koleżanką"

Z GIMNAZJUM:

Za to mój kolega Kuba miał świetną uwagę z j. polskiego:
"Twierdzi, iż pierwsi filozofowie mieszkali w Krynicy"
albo( to jest najdłuższa uwaga w naszym dzienniku, a z kolegą przynosząc dziennik zrobił zdjęcie i spisałam ją :D ):
"Nie wysłuchuje poleceń nauczyciela, na dodatek pluje z długopisu kulkami z papieru, a obrażony wychodząc z klasy trzaska drzwiami i wmawia nauczycielowi, iż kłamie"
Tym razem Marcin na języku polskim:
"Informuje nauczyciela, że zapalił się kosz, po czym wybucha wielkim śmiechem, mówiąc, że to żart"
Mojej koleżanki Gabrysi:
"Używa ordynarnych słów na k"
Religia mój kolega Kuba:
"Nosi włosy na żelu i nie ma ochoty go zmyć"

W innej klasie na fizyce:
"Robi przed kasą pąpki, po czym zamyka dopływ tlenu i pada na ziemie udając, że zemdlał. Zaraz po sztucznym przebudzeniu woła: Pogotowia! Lekarzy!"


PODSTAWÓWKA:
Przyroda moj kolega Arek:
"Uważa, że kwiaty to zwierzęta i dodaje, iż one wytwarzają mleko"
J.polski Bartek i jego brat bliźniak Kuba:
"Bliźniaki usiłują trafić do kosza ogryzkami jabłek i nie reagują na polecenia nauczyciela by podeszli do niego i wrzucili tam te ogryzki"
kilka minut później...
"Podeszli do kosza w celu wyrzucenia ogryzków z jabłek, jednakże powiedzieli, iż nie to chcieli wyrzucić tylko marnują jabła nie zjedzone"(
( i jest błąd jabła )Źródło: zgromadzenie.nightwood.net/showthread.php?t=1863


Temat: I Ty zostań perfekcyjną Pani Domu ;)
Dot.: I Ty zostań perfekcyjną Pani Domu ;)
  Plamy na litere C

Cukier, karmel Gdy na ubraniu wyląduje karmel ... Plamę zanurzyć w zimnej wodzie z płynnym detergentem. Gdy to nie da porządanego efektu plamę potraktować dosyć mocno rozcieńczonym perhydrolem.

Curry przy stosowaniu sosów zdarzy się poplamic ubranie zwłaszcza przy zamaszytych ruchach osoby siedzącej przy stole na przeciw nas. Plamę zanurzamy w rozcieńczonym salmiaku, lub benzynie extrakcyjnej. Raczej nie stosowac wybielaczy, bo moze to spowodować usunięcie plamy wraz z tkaniną.

C zekolada to częsty przypadek mało uważnej konsumpcji naszych młodych milusińskich. Można sobie poradzic z tego typu zabrudzeniem... Nadmiar czekolady usunąć poprzez staranne zeskrobanie, później intensywnie wypłukać w zimnej wodzie. Splamione ubranie namaczamy w proszku z enzymami. Efekt można poprawić wywabiaczem do plam. Plamy z czekolady i kakao czyścimy również mieszanką sporządzoną z 1 łyżeczki ciepłej wody i 1/2 łyżeczki gliceryny. Następnie spłukujemy wodą z mydłem.

Plamy na litere D

Dezodorant czyni czasami nieprzyjemne spustoszenia, których trzeba się pozbyć. Plame potraktować wywabiaczem a następnie salmiakiem. Po takim czyszczeniu wszystko należy spłukać.

Długopis przeważnie lubi zostawic ślady na mankietach, palcach, czy w dowolnym innym miejscu naszej garderoby np. przy kieszeniach. Gdy plama jest nowa można ją usunąć mocząc tkaninę w kwaśnym mleku, a następnie pierzemy w wodzie z proszkiem. Gdy plama jest stara plamy można wywabić sokiem z cytryny lub 10-20% kwasem cytrynowym Plamę można też tamponować alkoholem. Inna metoda to pocieranie plamy tamponem nasączonym spirytusem. Poźniej materiał płuczemy intensywnie. Plamy z długopisu na zamszu można zetrzeć delikatnym, drobnoziarnistym papierem ściernym. Z wełny i jedwabiu plamy należy usunąć terpentyną , ale bez gwarancji efektu.
Farby w tym Farby akrylowe w zalężności od rodzaju farby stosujemy czasami diametralnie rózne sposoby postępowanai z plamami. Farby akrylowe należy osuszyć, by poźniej uprać w detergencie. Oporniejsze plamy oczyścić wywabiaczem do plam lub spirytusem.

Farby celulozowe cżęste źródło plam. Farby celulozowe czyścić wywabiaczami do celulozy (nie używać ich do czyszczenia tkanin wiskozowych).

Farby emulsyjne takie plamy, gdy stare są bardzo trudne do usunięcia. Stosować, albo odpowiedni rozpuszczalnik - nabyty w sklebie z farbami, albo pilnować by farba nie zaschła i taka zmywac wodą.

Frana olejna trudna do eliminacji, ale jest szansa. Plamy z farby olejnej należy potraktować benzyną do czyszczenia, a następnie plamę namoczyć w płynnym detergencie.

Farbki pastelowe wydaje się, że łatwa do usunięcia, ale to nic bardziej złudnego. Plamy po pastelach eliminuje się specjalnym wywabiaczem do plam, lub uniwersalnym. Po pocieraniu wywabiaczem należy wypłukać alkoholem.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257339


Temat: Jak usunąć plamy?


Czy plamy są dla Ciebie codzienną zmorą? Twoje dziecko uwielbia się brudzić mimo Twoich próśb i gróźb? Jeśli żadne proszki nie dają sobie rady pora zasięgnąć starych i sprawdzonych sposobów usuwania plam. Tutaj znajdziesz porady oraz wskazówki na temat domowego wywabiania i usuwania różnego typu plam.

Plamy z atramentu
Świeże plamy należy przemyć czystą wodą, po czym wyprać w roztworze środka piorącego. Jeśli plamy są stare należy nałożyć na nie papkę sporządzoną z soli oraz soku z cytryny. Pozostawić na kilkanaście minut po czym dokładnie wypłukać.

Plamy z białka
Plamy z białka zmywamy zimną lub letnią wodą. Plamy zaschnięte - rozcieńczonym amoniakiem (należy uważać na tkaniny kolorowe).

Plamy z czekolady
Plamy z czekolady należy zwilżyć gliceryną a następnie spłukać ciepłą wodą.

Plamy z farby do włosów
Poplamioną odzież należy przecierać wodą utlenioną z dodatkiem amoniaku, po czym dobrze wypłukać.

Plamy z herbaty
Świeże plamy należy natychmiast posypać solą a następnie wyprać w gorącej wodzie z dodatkiem środka piorącego. Stare plamy z herbaty należy zmoczyć gliceryną po czym zmyć słabym roztworem wody utlenionej (1%). Dobrze wypłukać.

Plamy z kawy
Świeże plamy należy natychmiast posypać solą, wypłukać, posmarować zaplamiony materiał środkiem piorącym i zmyć gorącą wodą. Stare plamy z kawy posmarować gliceryną z dodatkiem spirytusu. Pozostawić tak na dłuższy okres, co pewien czas plamę powtórnie nasączając. Spłukać należy ciepłą wodą.

Plamy z krwi
Świeże plamy należy moczyć przez około godzinę w bardzo zimnej wodzie, po czym natrzeć plamę papką sporządzoną z proszku do prania i spirytusu. Po godzinie spłukać letnią wodą.

Plamy z krwi możemy usunąć również poprzez nasączenie jej silnym roztworem słonej wody (jedna łyżeczka na pół szklanki wody). Roztwór spłukujemy letnią wodą.

Stare plamy z krwi usuwamy zimną wodą z dodatkiem amoniaku lub wody utlenionej (3%).

Plamy z mleka
Plamę należy wyprać w gorącej wodzie z proszkiem. Zaplamione miejsce można również usunąć wsmarowując w nią glicerynę po czym wysuszyć żelazkiem, kładąc materiał pomiędzy dwie ściereczki. Z tkanin delikatnych plamy z mleka należy usunąć przecierając je benzyną.

Plamy z mleka na tkaninach wełnianych należy usunąć gąbeczką zwilżoną mieszaniną spirytusu i amoniaku (2:1) oraz odrobiny soli. Zmyć letnią wodą.

Plamy po owocach
Nie należy nigdy używać do tego celu mydła. Jeśli plama jest świeża, należy ją zmyć bardzo gorącą wodą. Świeżą plamę możemy posypać natychmiast solą po czym wyprać w gorącej wodzie.

Stare plamy z owoców należy namoczyć na parę godzin w kwaśnym mleku lub serwatce a następnie wyprać w gorącej wodzie. Możemy je również posmarować gliceryną, a następnie, po pewnym czasie dobrze spłukać.

Zaschnięte plamy po owocach możemy usunąć również nacierając je wódką. Pozostały ślad usuwamy utlenioną wodą z dodatkiem amoniaku.

Plamy z owoców z tkanin białych jak len czy bawełna, usuwamy poprzez wymoczenie w wodzie z chlorkiem. Jak plama zniknie, materiał należy kilkakrotnie wypłukać.

Plamy z piwa
Plamy z piwa pierzemy w gorącej wodzie. Stare plamy usuwamy mieszaniną spirytusu oraz wody (1:1). Plamę możemy również zwilżyć gliceryną i przecierać wacikiem moczonym w gorącej wodzie. Pozostałe zażółcenia usunąć wodą utlenioną.

Plamy z rdzy
Plamę należy skropić sokiem z cytryny, zostawić na kilka godzin, po czym spłukać.

Rdzę z wełny jest ciężko usunąć. Jednym z domowych sposobów jest położenie na plamę plasterka cytryny i prasowanie jej poprzez ściereczkę.

Plamy ze smoły
Należy ostrożnie zdrapać warstwę smoły a pozostałą jej część posmarować terpentyną, margaryną lub masłem. Następnie podłożyć pod spód ręcznik i czyścić wacikiem zamoczonym w płynie do wywabiania tkanin.

Plamy ze świecy i wosku
Zaschnięte krople wosku należy zeskrobać. Na zaplamione miejsce należy obłożyć z dwóch stron ręcznikiem papierowym po czym prasować tak długo, aż papier wsiąknie cały wosk z materiału. Tkaninę wyprać w wodzie z dodatkiem środka piorącego.

Tłuste plamy
Jeśli plama jest świeża należy ją natychmiast posypać solą po czym wcierać ją kawałkiem gąbeczki, sól często zmieniając.

Tłuste plamy z tkanin bawełnianych znikną po zwykłym praniu.

Tłuste plamy z tkanin innych niż bawełniane, które wytrzymują wysoką temperaturę, możemy usunąć posypując je talkiem, oraz prasując przez ręcznik papierowy podłożony z dwóch stron.

Tłustą plamę możemy posypać mąką kartoflaną i pozostawić na dobę. Po 24 h plamę wycieramy watą. W plamę można wetrzeć również mąkę kartoflaną z dodatkiem benzyny - papkę tę zmywamy po kilku godzinach.

Skuteczne również jest usuwanie tłustych plam spirytusem lub benzyną.

Plamy z trawy
Świeże plamy z trawy należy czyścić wódką, starsze - spirytusem lub benzyną. Sprać gorącą wodą.

Plamy z długopisów
Plamy z tuszu długopisu można usunąć przemywając plamę ciepłym spirytusem bądź wodą z sokiem cytrynowym.

Plamy z wina
Świeżą plamę z wina posypujemy grubą warstwą soli. Spłukujemy czystą wodą a pozostały ślad usuwamy sokiem z cytryny.

Plamy zaschnięte z wina możemy usunąć poprzez wybielenie ich 3% roztworem wody utlenionej. Możemy ewentualnie przemyć ją również ciepłym spirytusem.

Plamy z żywicy
Należy ostrożnie zdrapać zaschniętą żywicę. Pozostałą plamę nasączamy benzyną. Jeśli plama jest stara należy użyć terpentyny.
(autor: Izia)

===============

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia...
Źródło: elfograd.nmj.pl/viewtopic.php?t=1744


Powered by WordPress, © bieber nago